top of page

Bireysel Danışmanlık Hizmetlerimiz

Ağırlık Kontrolünde Beslenme 

Asıl olan önlemektir.

 

Obeziteye giden yolda ilerlemeden baş etmek daha kolaydır. Çoğu hastalığın temelinde inflamasyon yatar ve inflamasyonun en büyük nedenlerinin başında vücut yağ yüzdesinin artması gelir.

 

Sağlıksız diyetlere verilen kilolar yağ kaybı değil su ve kas kaybı yaratır. Bu nedenle hedefi iyi koymak, bu yolda giderken doğru adımlar izlemek sağlığınızı korumak ve geliştirmek adına önem arz eder.  

Gebelik Dönemi Beslenme

Gebelik bir kadın için hayatının en özel zamanları. Hem misafir ettiği yavrusu, hem de kendi sağlığı için beslenmesi her zamankinden önemli. Bunun bilincinde gebelerle biz diyetisyenlerin işleri çok daha kolay. Size özel hazırlanmış, gebeliğin olası komplikasyonlarının önüne geçecek bir beslenme planı ile çok daha konforlu bir 40 hafta sizi bekliyor olacak.

Emziklilik Dönemi Beslenme

Emzirme dönemi annenin en kaygılı dönemi. Aslında yaşadığı onca farklı iniş çıkışın üzerine bir de kaygılar eklenince süreç hepten zorlaşabiliyor.  Sütüm yetiyor mudur diye düşünürken aslında buz dağının altında "Ben iyi bir anne olacak mıyım?" ile başlayan, "Nasıl değişecek hayatımız?" ve benzeri bir sürü soru yatar. Annenin hem sütünün miktarını hem de kalitesini arttırmayı amaçlayan beslenme planları ile anne iyi beslendiğini ve iyi beslediğini bilir ve rahatlar.

Hastalıklarda Beslenme

Hangi hastalık olursa olsun, tedavisinin bir yanı beslenmeye dayanır. Kişinin rahatsızlıklarına, kan değerlerine, alışkanlıklarına özel hazırlanan bir beslenme planı tedavi süresini kısaltır. 
Hipokratın dediği gibi "Besinler ilacınız, ilacınız besininiz olsun"

Obezite Cerrahisinde Beslenme

 

Daha önce etrafınızda obezite cerrahisi olanlar olduysa görmüşsünüzdür. Kimisi daha sağlıklı ve mutlu görünürken, kimisi zayıf ama cılız, yorgun ve mutsuz görünür. Burada doğru beslenmenin önemi yadsınamaz. Zaten yiyemiyorum, diyetisyene ne gerek var diye düşünmeden, ben kendim için önemli bir adım attım, bundan sonra sağlıklı bir hayat yaşayacağım diyebilmek önemlidir. 

Ketojenik Beslenme

Ana hatlarıyla bakıldığında karbonhidratlı besinlerin hayatımızdan çıkartılıp, vücudun enerji kaynağı olarak yağların kullanılmasının sağlanması gibi görünse de detayları mühimdir. Kişinin makro ve mikro besin öğesi ihtiyaçları hesaplanarak doğru bir planlama hem kişinin zarar görmesini engeller, hem de hedefine daha hızlı ulaşmasını sağlar.

bottom of page